Fransızca Eğitim

Fransızca Eğitimi

Fransızca Eğitimi

Yirmibirinci yüzyıl insanının sahip olması gereken beceriler konusunda, uluslararası alanyazında sıklıkla vurgulanan konulardan birisi de yabancı dil becerileridir. Bu noktada, Ataçağ Koleji Ortaokulu, güçlü bir İngilizce yabancı dil becerisine ek olarak, öğrencilerine, ikinci yabancı dil olarak Fransızca eğitimi verir. Fransızca eğitimi uygulamaları kapsamında, akademik dersler, ders dışı, okul içi, hafta içi bağlamında çeşitli destek hizmetleri sunulmaktadır.

Vocab Quiz ve Petite Controle (Kelime Testi) Çalışmaları

Öğrencilere, İngilizce ve Fransızca derslerinde her yeni üniteye başlamadan önce öğretmenleri tarafından aylık belirlenen kelime listesi iletilir. Bu kelime listeleri, kitabın ön gördüğü kazanımlar dikkate alınarak hazırlanır.Öğrenciler 4 hafta boyunca bu kelime listelerinden oluşan kelime testlerine katılmaktadırlar.Bu testlerin amacı, öğrencilerin sarmal öğrenme yoluyla farklı zamanlarda bu kelimelerle 4 defa karşılaşarak, kalıcı hafızaya aktarmalarını sağlamaktır.

Quizlet Uygulaması

Öğrencilerin İngilizce ve Fransızca derslerinde belirlenen hedef kelimeleri aynı zamanda Quizlet uygulamasına öğretmenler tarafından yüklenmektedir. Öğrenciler ise, Quizlet uygulamasını indirdikten sonra öğretmenleri tarafından paylaşılan katılım kodlarını kullanarak, sınıflarına dahil olurlar. Tanımlanmış olan kelime listeleri üzerinden, öğrenciler 5 adımlık (Öğren, Kartlar, Yaz, Eşleştir, Test) bir çalışma setine dahil olurlar. Öğretmenler kendi Öğretmen hesaplarından öğrencilerin ilerleme durumunu takip edebilirler.

High Flier of the Month / L’élève Du Mois (Ayın Öğrencisi Çalışması)

Öğrencilerin yabancı dil derslerine ve ek çalışmalarına yönelik motivasyonlarını artırmak amacıyla gerçekleştirilen bir çalışmadır.Öğrenciler, bir ay boyunca İngilizce ve Fransızca derslerinde belirlenen kriterler üzerinden puan toplarlar. Her iki derste toplanan bu puanlar ay sonunda toplanır ve ayın öğrencisi belirlenir. Bu öğrenciler okulun Instagram hesabı üzerinden paylaşılır.

Fransızca Culturthèque

Culturthèque, Fransızca sesli kitaplar, çizgi romanlar, klasik edebi eserler, gazeteler, dergiler, müzik kanalları, belgeseller, Fransızca öğrenme metotları gibi çok sayıda indirilebilir ya da internet üzerinden okunabilir kaynakların olduğu dijital bir platformdur.

Öğrencilerimiz Culturthèque’te bulunan zengin otantik kaynaklar sayesinde kendi seviyelerine uygun çok çeşitli içeriklere ulaşabilirler. Culturthèque Platformu üzerinden Fransızca Öğretmenleri, öğrencilerin kazanım ve seviyelerine uygun çalışmalar üzerinden ödevlendirmeler yapar ve bunun takibini gerçekleştirir.

Raz-Plus (Dijital Kütüphane)

Öğrenciler, öğretmenlerin yüzlerce kitap içerisinden, öğrenci seviye ve yaş grubunu dikkate alarak ödev olarak verdiği veya önerdiği İngilizce ve Fransızca kitapları okurlar. Bu kitapları okurken, kitapların anlama ve kavrama sorularını çözer, kitapları dinler, ses kaydeder.

.

Bilgi Formu