Kurucumuzun Mesajı

Serdar Taci ZENGİN

Ataçağ Koleji, ortaöğretim hazırlık sürecinde ülkemiz ve dünya için tüm gereken bilgileri veren, özenle hazırladığımız ders programları ile örnek gösterilen, donanımlı, bağımsız bir okul olmasının yanı sıra şehrimizin en büyük özel ortaokuludur.

Okulumuzda Yabancı dil programı yönünden üst düzey bir öğretim programı uygulanmaktadır. Özellikle beşinci sınıflarımızda, tüm dünyada geçerli olan "Tam İngilizce Öğretim Programı"yla temel kazanan öğrencilerimiz, öz güven konusunda da yeterli hâle gelirler. Okulumuz, bu yönüyle diğer özel ortaokullardan ayrılmaktadır.

Ataçağ Koleji, şehrin merkezinde butik bir okuldur. Yüksek insanlık değerleri ile donatılan bireylerin yetişmesi ve eğitimi yönünden son derece hassastır. Okulumuzda eğitim gören çocuklarımızın donanımları, dört senede tamamlanarak liselere hazır hâle getirilir. Öğrencilerimiz, girdikleri sınavlarda elde ettikleri üst düzey akademik başarılarıyla da tartışılmaz bir takdiri hak ederler.

Ataçağ Koleji olarak ilkokuldan mezun olan öğrencilerin her yıl büyük oranda tercih ettiği bir ortaokul olmaktan ve cumhuriyetimize yüksek karakterli bireyler kazandırmaktan gururluyuz. Sevgili öğrencilerimiz, Sizlere her zaman inanıyor ve güveniyoruz. Sevgi ve saygılarımla...

Serdar Taci ZENGİN
Yönetim Kurulu Başkanı
Bilgi Formu