LGS QUİZ MARATONU

LGS QUIZ MARATONU

Proje hakkında

Bu proje sadece LGS'ye hazırlanan 8. sınıf öğrencilerinin İngilizce dersine giren İngilizce öğretmenlerinin katılabileceği bir projedir. Projeye proje ortaklarının okullarındaki bütün sekizinci sınıf öğrencileri katılabilir. LGS Quiz Maratonu, ilk günden son güne kadar hafta içi her gün öğrencilerle web 2.0 araçları ile quizler ve bunların çözümleri, eğlenceli yarışma ve etkinlikler, sosyal ve kültürel gelişimi destekleyici aktivitelerin yapıldığı bir projedir.

 

HEDEFLER

Projenin hedefi web 2.0 araçlarını kullanarak 8. sınıf öğrencilerimize her gün İngilizce quizler ve çözümlerini sunmak, çeşitli öğrenci etkileşimleriyle keyifli yarışmalar ve etkinliklerle LGS'de İngilizce alanında başarımızı arttırmaktır. Proje boyunca öğrencilerin birbirlerini tanımaları, yaşadıkları yerler, yaşam tarzları ve kültürel özellikleri konusunda bilgi edinmeleri ve sosyal beceriler kazanmaları hedeflenmektedir. Proje boyunca hedeflerimize uygun etkinlikler yoğun bir şekilde kullanılması ve ulusal kalite etiketi için özverili bir çalışma gerçekleştirilmesi hedeflenmektedir. Ancak projemiz sadece ulusal bir proje olacağından uluslararası kalite ödülü alınması hedeflerimiz arasında değildir.

 

BEKLENEN SONUÇLAR

Yaygınlaştırma çalışmaları kapsamında hazırlanmış herkese açık bir twinspace, bir web sitesi, bir blog, bir e-kitap, proje etkinliklerini içeren video, fotoğraf ve sosyal medya kanalları, proje değerlendirme çalışmaları kapsamında hazırlanmış öğretmen, öğrenci ve öğrenci velilerinin proje hakkında görüşlerini içeren sunum ve raporlar, gelecek yıllarda kullanılmak üzere arşivlenmiş yüzden fazla Kahoot quizi, soru çözümleri ve diğer web 2.0 araçları ile hazırlanmış içerikler, uzun sürmesi ümit edilen ortaklık, arkadaşlık ve dostluklar proje sonunda elde edilecek çıktılar arasında görülmektedir. Projenin en büyük çıktısı da LGS'de İngilizce alanında başarılı olmuş ve bu başarısını muhtemelen diğer derslerine de yansıtmış öğrencilerimizin sınav sonrasında yaşayacakları mutluluk ve geleceklerini kuracakları güzel liselerde kazanacakları uzun vadeli kazanımlardır.

 

LGS QUIZ MARATONU EKİBİ

 

LOGO VE AFİŞ TASARIMIMIZ

E-Twinning projesi LGS QUIZ MARATONU logo ve afiş anketi sonuçlarına göre,Özel Ataçağ Koleji öğrencileri tarafından yapılan logo ve afiş çalışmaları 1.seçilmiştir. Proje logosu ve afişi olarak  kullanılacaktır.

 

 

PROJE PANOMUZ

 

PROJE EKİBİ AVATARLARIMIZ

Öğrencilerimin Tanıtım Video Linkleri

https://youtu.be/dGoeoZGVrOQ

https://youtu.be/7RpbL9NOAuE

https://youtu.be/pPKAewoDpGI

https://youtu.be/biqXGPBVk1E

https://youtu.be/F22bK9ULWM8

https://youtu.be/h_MFdVSGHm4

https://youtu.be/bgDrVrjOajs

 

PROJE EKİBİ LOGOLARI

      

AFİŞ ÇALIŞMALARIMIZ

     

 

 

YILBAŞI TAKVİMİMİZ

 

Muğla e-twinning dergisinde  Örnek Projeler arasında yer aldık.

 

E-GÜVENLİK GÜNÜ KARİKATÜR ÇALIŞMALARIMIZ

DÜZENLENEN SEMİNERLER

 

https://twinspace.etwinning.net/files/collabspace/6/26/526/203526/images/bfbaad2cd_opt.jpg  https://twinspace.etwinning.net/files/collabspace/6/26/526/203526/images/b38687c41_opt.jpeg    https://twinspace.etwinning.net/files/collabspace/6/26/526/203526/images/c07266151_opt.jpeg   

 

Öğrencilerimin Başarı ve Katılım Serifikaları

https://youtu.be/SSlKw0UAHic

https://youtube.com/shorts/9dKWFRFJVAo?feature=share

 

 

 

 

  

Bilgi Formu